Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
Rezervovat ubytování Rezervovat stůl v restauraci

Slovácko

Slovácko jsou krásy Chřibů a Bílých Karpat. Mezi nimi pak v širokém údolí plném zelených luk a půvabných lužních lesů vytváří nádherné meandry řeka Morava. Je to kouzlo zámků v Miloticích, Buchlovicích nebo Bojkovicích. Jsou to pevnosti hradů Buchlova a Malenovic. Jsou to velkomoravská hradiska Starého Města, Mikulčic či Pohanska i poutní místa jako je Velehrad. Jsou to jízdy králů, Slovácké hody, folklorní festivaly, košty vín, kouzelný svět lidových písní, krojů, tanců, slavností a tradičních řemesel. Jsou to řádky vinohradů, malebné sklepní uličky v Petrově, Vlčnově nebo Mařaticích a jsou to pracovití vinaři. Je to dovolená na kole, na koni, na Baťově kanálu, na křídlech nebo u Ostrožských jezer. Je to sportování i zábava, rybaření i čekaná. Je to kolo a jsou to běžky. Travnatá cestička i zasněžená sjezdovka. Jsou to lázně v Luhačovicích i Hodoníně. V bohaté nabídce nechybí zoologická zahrada v Hodoníně, známý strážnický skanzen s bohatým folklorním programem, nevšední archeologický skanzen v Modré anebo letecké muzeum v Kunovicích. Slovácko je známé nejenom vínem a slivovicí, ale také léčivými prameny. Využití zdejších léčivých vod má dlouhou tradici, sahající až do 16. století. Kromě oficiálních lázeňských míst v kraji byl a dodnes je bezpočet místních pramenů a studánek, z nichž mnohé jsou opředeny pověstmi o své léčivé síle. Dnes můžete využít moderně vybavená lázeňská zařízení v Ostrožské Nové Vsi, Buchlovicích-Smraďavce, Hodoníně nebo Zlíně-Kostelci. Důležitou součástí léčby tvoří kromě již zmíněných léčivých vod také krásné prostředí, možnosti vycházek do přírody a nabídka kulturních a společenských akcí. I v tomto ohledu obstojí lázeňská zařízení na Slovácku se ctí.

Gurmánská cykloturistika

Vzhledem k tomu, že Slovácko tvoří dvě charakterově odlišné oblasti - tedy nížina kolem řeky Moravy a horské pásmo Bílých Karpat, mají cykloturisté na vybranou, do jak prudkého sklonu se pustí. Pro pohodovou cyklistiku se zpravidla využívají takové trasy, které nejsou fyzicky příliš náročné a skýtají možnosti občerstvení a ochutnávek místních specialit - nejznámější jsou slovácké klobásky. Navíc má Slovácko svoje vinné stezky, na kterých je možné ochutnat například Rulandské červené - nejkvalitnější červené víno,lahodné chuti charakterické rubínovým odstínem a harmonickou příchutí po sušených švestkách a Tramín - bílé víno s barvou do zlatova, velmi intenzivní vůně, typické kořenité chuti připomínající sladký kořen či Sauvignon - bílé víno s nezaměnitelnou vůní po kopřivách nebo zralých broskvách, které se projevuje i v chuti.

Vodní turistika

Slovácko sice nemá moře, má ale Baťův kanál, po kterém se dá plavit a obdivovat přírodní, historické a další atraktivity velké části Slovácka, včetně vinných sklepů, které se nacházejí poblíž plavební trasy. Baťův kanál je historickou vodní cestou, a technickou památkou, která vznikla ve 30. letech 20. stol. Plavba začíná v úzkém údolí u Napajedel. Ve Spytihněvi se odpojuje úzký umělý plavební kanál, částečně vedený nad krajinou, s výhledy do širokého okolí. V Uherském Hradišti se kanál opět spojuje s řekou Moravou. Mezi lužními lesy se otevírají krásné výhledy na blízké Chřiby. Pod Uherským Ostrohem se koryto řeky znovu zužuje a nabývá více původní charakter. Ve Veselí odbočuje umělý kanál, který nabízí krásný výhled na Bílé Karpaty. U Vnorovského jezu se kanál originálním způsobem kříží s řekou Moravou a úzkým romantickým úsekem pokračuje ke Strážnici. Do Petrova již doplujete pod zelenou klenbou stromů. Další trasa kanálu, lemovaná zelení, vás vede k řece Moravě. Po jejím širokém toku doplujete až do Hodonína.

Pivní sen v hotelu - Kyjovský pivovar

Pivní sen v hotelu - Kyjovský pivovar

Hotel Kyjovský pivovar *** se nachází téměř v samém centru královského města Kyjov, v turisticky atraktivním folkloru a vinařství zaslíbenému regionu Slovácko. I na Moravě...
Místo: Hotel Kyjovský pivovar (Kyjov)
Platnost: od 7.10.2016 do 6.10.2017
Počet dnů: 3
Cena: 2980 Kč